زندگی چند باره همراه با معجزه رمان

دانلود رمان عاشقانه دانلود رمان عاشقانه


زندگی چند باره همراه با معجزه رمان

از قرن هجدهم که اولین رمان به شکل و مفهوم امروزی نوشته شد عده­ای هنگام سخن گفتن در مورد رمان  بر اساس اعتقاد خود بر این باورند که خواندن آن هیچ فایده­ای ندارد و انسان زمان خود را به هدر می­دهد و به این شکل از قافله زندگی عقب می­ماند. و این نظر، نظر جدید و نویی نمی­باشد و از ایام گذشته وجود داشته و می­توان این باور را بزرگترین توهین برای نویسندگان و خوانندگان این قالب ادبی دانست. اما با وجود این باور این قالب ادبی با استفاده بالعکس از این سخن تهدیدی خود را قوی تر از آنچه بوده است کرده تا به حدی که امروزه افراد علاوه بر نسخه های چاپی گرایش ویژه­ای برای خواندن این کتب از طریق تکنولوژی الکترونیکی پیدا کرده اند بر همین اساس سایت معتبر کتابچین بنا به درخواست افراد امکان دانلود انواع رمان به مانند دانلود رمان عاشقانه، پلیسی، اجتماعی و … را ایجاد ساخته تا بدین وسیله امکان خواندن این کتب را برای اشخاص مشتاق فراهم شود.

برای دریافت ژانرهای مختلف رمان مخصوصا رمانهای عاشقانه از سایت کتابچین کلیک کنید.

بهترین رمانهای دنیا 

رمان چیست؟

اگر خواستار یک تعریف کامل و یک سطری برای رمان باشیم باید بیان داریم که در کل چیزی که در قالب ادبی و بر اساس واقعیت به صورت داستانی طولانی و به نثر نوشته می­شود را گویند. که از این تعریف ویژگی­هایی برداشت می­شود اولین ویژگی طولانی بودن این قالب ادبی می­باشد که این اصل داستان های کوتاه را خارج از این قالب قرار می­دهد. ویژگی بعد قالب نوشتاری این گونه ادبی می­باشد که به نثر است و به همین دلیل آثاری مانند ایلیاد و ادیسه هومر رمان محسوب نمی­شوند اما اصلی ترین موضوع بحث واقع­گرایانه بودن آن است به واقع رمان داستان است و داستان چیزی دور از واقعیت و در حد یک دروغ می­باشد و این یک سفسطه ی بدون دلیل می­باشد اما در صورت نگرشی جداگانه در رابطه با واقع­گرایی آن به این نتیجه خواهیم رسید که رمان دروغی برای بیان واقعیت است یعنی داستان طوری رخ دهد که مجموعه فضای داستان و ارتباط و قوانین آن در دنیای واقعی قابل مشاهده باشد. بر همین اساس کتاب­هایی مثل نارنیا و ارباب حلقه ها و یا هری پاتر نیز خارج از این قالب ادبی می­باشند. جذابیت اصلی برای جلب توجه خواننده ویژگی روایتگری کتاب­های رمان می­باشد که باعث می­شود خواننده علاقمند به نویسنده و نوشته­هایش شود.

رمان چیست؟

 

فواید خواندن رمان

برای اثبات فواید رمان کافیست به موضوع واقع­گرا بودن آن بپردازیم این قالب ادبی در مورد واقعیت هایی که در دنیا اتفاق می­افتند نوشته می­شود و زندگی یک یا چند شخصیت را برای ما بازگو می­کند آن هم در دنیایی که برای ما آشنا و قابل لمس و درک است و ما در صورت خواندن هر نوعی چه رمان عاشقانه و چه جنایی و یا هر نوع دیگری تجربه ای را بدست می­آوریم آن هم با هزینه ای شامل اندک زمان و قیمت پرداختی کتاب که رمان  برای ما معجزه ای را رقم میزند که توسط آن بتوانیم نحوه زندگی کردن را یاد بگیریم در صورتی که بخواهیم این تجربه را خودمان کسب کنیم باید بهای سنگینی همچون عمر و جوانی خود را بپردازیم.

دانلود رمان

 

 منبعارسال دیدگاه جدید