علائم عفونت واژن چیست؟

دانلود رمان عاشقانه دانلود رمان عاشقانه


علائم عفونت واژن چیست؟

عمل تنگ کردن واژن من واقعا دردناک و ناراحت کننده است ، اگر من آن را لمس کنم و خیلی خارش دارد ، صدمه دیده است و من ترشحی دارم که بوی کمی ماهی می دهد ، آیا این چیزی است که نگران آن هستم؟
آیکون سلامت پزشکی آیکون پزشکی ارسال شده ۲۹ ژوئن ۲۰۱۶ تحت سوال ما.
در Facebook در توییتر درمورد این مورد در Twitter به اشتراک بگذارید این ایمیل را برای کسی چاپ کنید
هر وقت واژن شما تحریک می شود و یا ترشح و خارش دارید ، این بدان معنی است که شما به عفونت واژن مبتلا هستید. ممکن است نسبت به چیزی که با واژن شما ارتباط برقرار کرده مانند صابون های عطر یا اسپری ها ، دوش ، یا محافظ های بوی معطر یا لنت ها ، واکنش آلرژیک داشته باشید. احتمال دیگر عفونت مخمر است و اگر از نظر جنسی فعال هستید ، ممکن است علائم شما ناشی از بیماری مقاربتی (STI) باشد. دشوار است که دقیقاً بدانید چه چیزی باعث علائم شما می شود زیرا بسیاری از علائم مشابه هستند. و همچنین ممکن است بیش از یک نوع سوزش / عفونت واژن به طور همزمان انجام شود.

هر وقت علائم عفونت لیزر جراحی واژن واژینال دارید ، باید قرار ملاقات کنید تا فوراً به پزشک معالج خود مراجعه کنید. از آنجا که این روش بسته به علت متفاوت است ، HCP شما نیاز به بررسی ولووا / واژن شما دارد و ترشحات را معالجه می کند تا بتواند درمان صحیحی را پیدا کند. درمان زودرس مهم است.

عفونت های واژینال برای زنان در هر سنی اتفاق می افتد ، صرف نظر از اینکه رابطه جنسی داشته اند. بیشتر خانمها حداقل یک بار در طول زندگی خود دچار عفونت واژن می شوند. عفونت های جراحی زیبایی واژن در حقیقت دلیل شماره یک است که زنان بالغ از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود دیدن می کنند.

تخلیه طبیعی چیست؟
بیشتر دختران بعد از گذشت بلوغ متوجه لکه زرد یا سفید روی لباس زیر خود می شوند. این یک مایع طبیعی است که به تمیز کردن و مرطوب شدن مهبل شما کمک می کند. شما کاملاً سالم و عادی هستید اگر ترشحات شما سفید رنگ است ، عطر و بوی خاصی ندارد و بوی کمی شور دارد و هنگام خشک شدن روی لباس زیر ، سفید یا زرد روشن است. طبیعی است که ترشحات واژن در اواسط چرخه قاعدگی هنگام تخمک گذاری ، مقدار خود را افزایش داده و "سفت" شود (مانند سفیده تخم مرغ).

اگر فهمید که ترشحات طبیعی شما آزار دهنده است ، می توانید آستر / سپر شلوار را روی لباس زیر خود بپوشید. همچنین ، برای اینکه ترشحات واژن خود را تحت کنترل نگه دارید ، حتماً لباس زیر پنبه ای بپوشید (که رطوبت را جذب می کند و باعث گردش هوا می شود). روزانه دوش یا حمام بخورید و مطمئن شوید که هر روز ولو (خارج از ناحیه واژن) خود را با آب و صابون ملایم شستشو داده و سپس با یک حوله تمیز بشویید و بشویید. در ناحیه واژن از آسترهای شفاف دئودوریزه یا اسپری های دئودورانت استفاده نکنید.

اگر ترشحات شما تغییر کند ، ممکن است نشانه ابتلا به عفونت واژن باشد. باید با ارائه دهنده خدمات درمانی خود قرار ملاقات کنید تا در صورت لزوم بتوانید تحت معاینه و معالجه قرار بگیرید.

عفونت واژن چیست؟
عفونت واژن از نظر پزشکی به عنوان "واژینیت" شناخته می شود. ۳ علت شایع عفونت های واژن عفونت مخمر ، واژینوز باکتریایی و تریکومونیازیس است. در صورت عفونت در گردن رحم شما به سوزاک یا کلامیدیا نیز ممکن است ترشحات واژینال ایجاد شود. علل دیگری از عفونت های واژن وجود دارد که شایع تر هستند. هر نوع واژینیت در اثر نوع مختلف میکروب یا ارگانیسم ایجاد می شود ، بنابراین باید هر نوع متفاوت درمان شود.

علائم / علائم عفونت واژن چیست؟
اگر به عفونت واژن مبتلا هستید ، ممکن است موارد زیر را داشته باشید:

ترشحات واژینال که معمولاً متفاوت است
بوی واژن (بو)
خارش یا سوزش واژن
درد یا سوزش هنگام ادرار کردن (ادرار)
درد و / یا سوزش در اثر مقاربت جنسی
خونریزی یا لکه بینی
بیشتر خانمها علائم دارند اما بعضی از خانمها ممکن است علائم خیلی خفیف یا اصلاً نداشته باشند. یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ممکن است هنگام معاینه روتین لگنی متوجه علائم عفونت واژن (مانند ترشحات یا بو) شود و سپس مایعات واژن را آزمایش کند تا ببیند عفونت وجود دارد یا خیر. مهم است که معاینات منظم با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی داشته باشید ، بنابراین اگر چیزی را از دست دادید ، ممکن است او متوجه آن شود.

اگر فکر کنم عفونت واژینال دارم چه کار می کنم؟
اگر شما هر یک از علائم عفونت واژن را دارید ، باید فوراً به پزشک معالج خود مراجعه کنید. هر نوع عفونت واژن علائم مختلفی دارد. دشوار است که دقیقاً بدانید کدام نوع از عفونت واژن را فقط با علائم خود انجام می دهید ، زیرا بسیاری از علائم مشابه هستند. همچنین ممکن است بیش از یک نوع عفونت واژن به طور همزمان انجام شود. فقط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند بدانند که آیا شما به طور قطع عفونت واژن ، STI یا تشخیص دیگری دارید – به همین دلیل مهم است که سعی نکنید خودتان علائم را درمان کنید. شما باید با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود کاملاً صادق باشید در مورد اینکه چه علائمی دارید ، از جمله بو ، سوزش یا ترشحات عجیب واژینال ، حتی اگر شرم آور باشد. به این ترتیب ، ارائه دهنده خدمات درمانی شما می تواند یک تشخیص صحیح انجام دهد و درمان صحیحی را تجویز کند.

اگر عفونت واژینال دارم می توانم کوک بزنم؟
نه. شما هرگز نباید جیب بزنید! دوش زدن با تغییر تعادل طبیعی ارگانیسم ها در واژن شما می تواند باعث عفونت شود. همچنین در صورت وجود عفونت می توانید عفونت را بدتر کنید ، عفونت را به داخل لوله های رحمی و فالوپ خود فشار دهید یا علائم عفونت واژن را پنهان کنید ، بنابراین تشخیص آن سخت تر است. موارد دیگری که می تواند باعث عفونت واژن شود ، تامپون های معطر ، اسپری های دئودورانت و صابون های خشن است. واژن شما به طور طبیعی پاک می شود. نیازی به خرید محصولات خاص ندارید ، فقط قسمت بیرونی واژن (ولووا) خود را با صابون و آب ملایم بشویید ، و خشک کنید. صابون یا لوسیون را داخل واژن خود قرار ندهید.

چگونه یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی می تواند بگوید من عفونت واژن دارم؟
نمونه ای از ترشحات واژینال شما با یک سواب پنبه گرفته می شود تا برای آزمایش استفاده شود. ارائه دهنده خدمات درمانی شما می تواند آن را در زیر میکروسکوپ بررسی کند و pH را در مطب بررسی کند و یا نمونه را برای آزمایش های ویژه به آزمایشگاه بفرستد. این ممکن است به معنای فقط معاینه خارجی با نمونه های Q-tip باشد ، یا ممکن است به معنای معاینه واژینال با یک اسپکولوم (یک ابزار فلزی یا پلاستیکی وارد شده در مهبل شما باشد و سپس کمی باز شود) تا نگاهی بهتر به واژن و دهانه رحم شما وارد شود. ) تست ها بسیار ساده و سریع است.

آیا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی من بررسی می کند که من عفونت واژینال هنگام انجام آزمایش پاپ خود دارمارسال دیدگاه جدید